3 stycznia 2011
8 wspaniałych - XVIII edycja

Rozpoczęła się XVIII Stołeczna Edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”.

Jest to konkurs promujący pozytywne zachowania, działania i postawy dzieci i młodzieży oraz upowszechniający ideę młodzieżowego wolontariatu. Miasto Legionowo co roku może się pochwalić laureatem w edycji stołecznej w jednej z kategorii wiekowych.
W ubiegłorocznej edycji jeden z uczniów znalazł się w gronie ,,Wspaniałych Ósemeczek”, a jednej z naszych szkół przyznano specjalne wyróżnienie grupowe. Mamy nadzieję, że w Państwa bezpośrednim otoczeniu nie brakuje młodych osób, które zasługują na miano ,,Wspaniałego”.
Konkurs tradycyjnie organizowany jest na dwóch poziomach:

•poziom szkoły podstawowej;
•poziom szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
Jeśli uznają Państwo, że dzieci i młodzież, z którymi macie kontakt, postrzegają drugiego człowieka jako wartość samą w sobie, bez względu na stan posiadania czy sprawowane funkcje, co przekłada się na podejmowane przez nich działania w życiu codziennym, zachęcamy Państwa do zgłoszenia ich do eliminacji lokalnych konkursu.
Zgłoszenia do eliminacji gminnych należy przesyłać do 18 lutego 2011 r. do Urzędu Miasta Legionowo – Wydział Edukacji i Sportu (kontakt tel. 0-22 766 40 96).

Karta uczestnictwa i regulamin konkursu

źródło www.legionowo.pl