28 kwietnia 2016
Zachować pamięć o bohaterach

Już po raz siódmy uczniowie z terenu powiatu legionowskiego uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach.

Za pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie - zwycięzcy konkursu

Do tegorocznego VII Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach przystąpiło 107 uczniów, wśród których 24 osoby zakwalifikowały się do turnieju finałowego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w legionowskiej Szkole Podstawowej nr 7.

Powiat Legionowski ufundował trzy główne nagrody oraz wyróżnienia. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Maciej Wróblewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie. Na II miejscu uplasował się Mateusz Chmura (SP nr 7 Legionowo), a na III - Mateusz Kibler (SP nr 8 w Legionowie). W kategorii gimnazjum zwyciężyła Maria Mańk z Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Legionowie. Miejsce II zajęła Aleksandra Zdzieszek (Gimnazjum nr 4 im. A. Kamińskiego w Legionowie), natomiast III - Filip Piotrowski (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zdobył Józef Mańk z Salezjańskiego LO im. św. Jana Bosko w Legionowie, który wyprzedził Liwię Pacochę z XLVI LO im. S. Czarnieckiego w Warszawie i Alicję Świstek z LO im. M. Konopnickiej w Legionowie. Z ramienia Powiatu nagrody wręczył radny Marek Mazur.