28 grudnia 2010
Świniary dziękują za pomoc

Uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Świniarach złożyli życzenia wszelkiej pomyślności mieszkańcom powiatu legionowskiego i podziękowali za okazaną solidarność podczas majowych powodzi.

Świniary to miejscowość w województwie mazowieckim w gminie Słubice. Podczas ulewnych, wiosennych deszczy, Wisła przerwała w tej wsi wał. Woda w błyskawicznym tempie zalała domy i gospodarstwa. Straty były tam ogromne. Bez dachu nad głową pozostało kilkaset osób. Powiat legionowski aktywnie włączył się w pomoc oferując m.in. dwutygodniowy pobyt dla grupy 60 dzieci z tej miejscowości. Za okazane w tych trudnych chwilach serce dzieci przysłały do Starostwa Powiatowego życzenia noworoczne dla mieszkańców powiatu wraz z pamiątkowym zdjęciem, na którym możemy dostrzec ich uśmiechnięte buzie.