27 maja 2016
Jestem dumny

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie po raz drugi zorganizował Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny „Jestem dumny, że jestem Polakiem”.

W konkursie „Jestem dumny, że jestem Polakiem” biorą udział humanistycznie uzdolnieni uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym z terenu powiatu legionowskiego. Druga edycja organizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie imprezy odbyła się 24 maja. Do konkursu stanęło 22 uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami pogrupowanymi w poszczególne konkurencje: ortograficznymi, historycznymi, geograficznymi i logicznymi.
Ogólnym celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy o Polsce. Na pierwszy rzut oka nasz konkurs ma wymiar tylko edukacyjny, ale nie zapominajmy, że takie sprawdziany są doskonałym uzupełnieniem terapii. - powiedziała odpowiedzialna za organizację imprezy Dorota Wójcik. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli czuć się wygranymi – czekały na nich dyplomy i nagrody rzeczowe. Wręczył je członek Zarządu Powiatu Michał Kobrzyński, który podczas uroczystości podsumowującej konkurs powiedział: Dziękuję dyrekcji i nauczycielom za zorganizowanie wydarzenia, a uczniom za wzięcie w nim udziału. Wspólnie pracujecie nad odczarowaniem krzywdzących stereotypów. Cieszę się, że Powiat może uczestniczyć w tym dziele.

Filip Wysocki zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej