9 czerwca 2016
To się liczy!

Za nami III edycja Konkursu Wiedzy i Umiejętności Matematyczno – Przyrodniczych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Konkurs zorganizował Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji udział wzięło dziewięć szkół z terenu powiatu legionowskiego: Szkoła Podstawowa im Wandy Chotomskiej w Józefowie, Zespół Szkół nr 1 w Legionowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie, Szkoła Podstawowa nr 4 im Legionów Polskich w Legionowie, Gimnazjum nr 6 w Legionowie, Zespół Szkół w Łajskach, Szkoła Podstawowa z Chotomowa, Zespół Szkół nr 3 z Legionowa i Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.

Konkurs był dla uczniów doskonałą okazją do zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności

Konkurs ma na celu rozwijanie wśród uczniów zdolności i zainteresowań matematyczno-przyrodniczych oraz aktywizowanie ich do samodzielnego, twórczego myślenia. Ponadto daje szansę doskonalenia umiejętności sprawnego wykorzystania obliczeń w życiu codziennym. Dzięki udziałowi w konkursie uczestnicy zyskują wiarę we własne siły i możliwości oraz kształtują i doskonalą umiejętności pracy w grupie.

Konkurs patronatem objął Starosta Legionowski.

Laureaci Konkursu:

I ETAP EDUKACYJNY