22 czerwca 2016
Piknik w Nieporęcie

Aktywnie i w rodzinnej atmosferze mieszkańcy obchodzili w Nieporęcie święto gminy. Podczas pikniku zorganizowanego z okazji tego wydarzenia, na stoisku Powiatu Legionowskiego zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o naszym regionie.

Imprezę zorganizowano na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego Nieporęt-Pilawa. Różnorodność atrakcji przyciągnęła nie tylko wielbicieli muzyki estradowej, ale również dzieci, amatorów sportu, wielbicieli historii, matematyki, motoryzacji i harcerstwa. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i lokalnych władz w tym roku udało się wykorzystać wszystkie atuty tego ogromnego kompleksu rekreacyjno-sportowego i uczynić z niego miejsce niezwykłego pikniku. Wraz z mieszkańcami bawili się goszczący w Nieporęcie przedstawiciele partnerskiego miasta Strážske (Słowacja).

Organizatorzy pikniku zapewnili odwiedzającym moc atrakcji

Zwolennicy aktywnego wypoczynku już od wczesnych godzin porannych odwiedzali nieporęcki port. Przed południem na akwenie odbyły się regaty i zawody spławikowe oraz rozegrano turniej siatkówki plażowej. Jednocześnie ruszyły pierwsze atrakcje pod sceną. Na gości czekały wesołe miasteczko, gry i zabawy familijne, miasteczko rowerowe, obóz rycerski, wioska matematyczna, pokazy strażackie, stanowisko 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, pokazy akrobatyczne oraz trening fitness z instruktorem. Ponadto wspaniałą rozrywkę zapewnił Park Linowy Radocha oraz Szkoła Surfingu L-Surf. W stoisku gminnym przez cały dzień trwały konkursy ekologiczny oraz wiedzy o gminie Nieporęt, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody - m.in. rejs Tramwajem Wodnym Laguna. Wspaniały poczęstunek przygotowali sołtysi gminy Nieporęt, którzy zaprosili wszystkich do degustacji własnych wyrobów. Swoje stoiska przygotowały również szkoły gminne z Józefowa, Izabelina i Nieporętu oraz  wolontariusze z gimnazjum proponując uczestnikom festynu ciekawe formy spędzenia czasu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Powiatu Legionowskiego, gdzie zorganizowano konkurs wiedzy o powiecie. Do wygrania były nagrody, a dla wszystkich odwiedzających przygotowano balony i lizaki. W trakcie imprezy nie zabrakło także wystawców oferujących wyroby rękodzielnicze, zabawki, kosmetyki i przekąski. Równolegle na scenie odbywały się występy sekcji artystycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie i jego filiach (Echo Nieporętu, Młodzież 50+, Teatr Obrzędowy, Piena Voce, Strefa Szefa i Śpiewające Brzdące) oraz podopiecznych szkoły językowej Benefit. Imprezę zakończyły koncerty zespołów Joker, Hoyraky i Diadem oraz spektakularny pokaz fajerwerków rozświetlających nocne niebo.

Współorganizatorem święta gminy Nieporęt był Powiat Legionowski.

Podziękowania od organizatora dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., który w gminie Nieporęt prowadzi ważne inwestycje gazowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/swieto_gminy_nieporet{/gallery}