10 grudnia 2010
Siatkarskie zmagania gimnazjalistów

We wtorek 7 grudnia 2010 r. w hali sportowej w Jabłonnie odbył się Trzeci Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Jabłonna.

W turnieju wzięło udział dziewięć zespołów (pięć żeńskich i cztery męskie).
Zawody rozegrano systemem każdy z każdym, według wcześniej ustalonego regulaminu. W kategorii dziewcząt udział wzięły reprezentacje szkół: Gimnazjum nr 4 z Legionowa (I zespół), Gimnazjum nr 4 z Legionowa (II zespół), Gimnazjum nr 2 z Legionowa, Gimnazjum ze Stanisławowa Pierwszego reprezentujące gminę Nieporęt, Gimnazjum z Jabłonny. W kategorii chłopców wystartowały zespoły reprezentujące: Gimnazjum nr 2 z Legionowa, Gimnazjum Salezjańskie z Legionowa, Gimnazjum ze Stanisławowa Pierwszego, Gimnazjum z Jabłonnej. Ogółem rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników .

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się uczennice Gimnazjum nr 4 z Legionowa - II zespół zajął pierwsze miejsce, a I zespół - drugie. Na trzecim miejscu uplasowały się zawodniczki ze Stanisławowa Pierwszego. Gospodynie, zawodniczki Publicznego Gimnazjum im Orła Białego, zajęły czwarte miejsce, a piątą pozycję siatkarki Gimnazjum nr 2 z Legionowa.

W kategorii chłopców najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum w Stanisławowie Pierwszym przed reprezentacją Gimnazjum Salezjańskiego w Legionowie, trzecie miejsce zajęli uczniowie gimnazjum w Jabłonnie, a czwarte Gimnazjum nr 2 w Legionowie.

Uroczystego zakończenia i wręczania pucharów ufundowanych przez Wójt Gminy Jabłonna Olgę Muniak dokonał dyrektor gimnazjum Wiesław Kukla. Podziękował wszystkim zawodnikom, trenerom i nauczycielom za przybycie oraz zaprosił na kolejny Czwarty Turniej Piłki Siatkowej Puchar Wójta Gminy Jabłonna który odbędzie się za rok.

w zawodach wzięło udział prawie 100 gimnazjalistów