5 lipca 2016
37. Dni Legionowa

Rockowo i ambitnie zostały zaplanowane tegoroczne obchody Dni Legionowa. Gwiazdą wieczoru był znany z brawurowych interpretacji utworów Agnieszki Osieckiej zespół Raz Dwa Trzy.

Tegoroczne obchody Dni Legionowa zbiegły się w czasie z ważnym dla reprezentacji Polski meczem na Euro 2016. Nasi piłkarze odnieśli historyczny sukces wygrywając w karnych mecz ze Szwajcarią. Również organizatorzy Dni Legionowa mogli wznieść ręce w geście triumfu, ponieważ impreza cieszyła się dużym powodzeniem. Zapewne duża w tym zasługa programu „Lato z Radiem”, który właśnie od Legionowa zaczynał w tym roku swoją ogólnopolską trasę.

Stoisko Powiatu Legionowskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku

Na placu przy Centrum Handlowym „Maxim” 25 czerwca zgromadziły się tłumy Legionowian. Przeważały rodziny z dziećmi. Nic dziwnego, ponieważ program artystyczny został skrojony właśnie pod tego typu publiczność. Najmłodsi najbardziej cieszyli się z występu Arki Noego – kultowego już zespołu, który łączy tematykę religijną z muzyką rockową wykonywaną przez dzieci i dla dzieci. „Taki mały, taki duży może świętym być” umie zaśpiewać chyba każde polskie dziecko.

Kolejne dwie propozycje były skierowane już do całych rodzin. W muzyce Maleo Reggae Rockers znajdują coś dla siebie zarówno doświadczeni, jak i ci młodsi fani rocka. Wszyscy znamy również przeboje zespołu Leszcze, a najbardziej „Kombinuj dziewczyno”. Muzycy przyznają, że grają przeważnie utwory dancingowe, co znalazło potwierdzenie w reakcji pląsającej przy tanecznych rytmach publiczności.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych Dni Legionowa był łączący stylistykę rockową i poetycką zespół Raz Dwa Trzy wraz z liderem Adamem Nowakiem. Mająca na swoim koncie dziesięć nagranych płyt grupa zagrała swoje najbardziej lubiane utwory z „Trudno nie wierzyć w nic” na czele.

Na Dniach Legionowa nie mogło zabraknąć promocyjnego stoiska Powiatu Legionowskiego. Jak zwykle zapraszaliśmy mieszkańców do wspólnej zabawy. Uczestniczyły w niej całe rodziny. Można było wygrać publikacje historyczne wydane przez starostwo, gadżety z herbem Powiatu, zestawy do rysowania dla najmłodszych. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko, odchodził zadowolony.

{youtube}nFqYmxAMPrs{/youtube}
Oprócz sceny oraz stoisk promocyjnych samorządów i firm działających w środowisku lokalnym rozstawione były kramy, w których można znaleźć coś dla ciała. Każdy, kto miał ochotę coś przekąsić mógł wybierać z bogatej oferty gastronomicznej.
Dni Legionowa, organizowane w tym roku po raz 37., zakończył imponujący pokaz sztucznych ogni oraz zaproszenie na imprezę przyszłoroczną.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/Dni_Legionowa{/gallery}