20 lipca 2016
Stwórz własny szlak turystyczny

Powiat Legionowski ogłasza konkurs na opracowanie autorskiego szlaku turystycznego.

W konkursie może brać udział każda osoba, która ukończyła 16 lat. Konkurs polega na indywidualnym wykonaniu opisu szlaku turystycznego pieszego bądź rowerowego najlepiej ukazującego walory przyrodniczo-turystyczne powiatu legionowskiego, a także wartości kulturowe i historyczne regionu. Opis szlaku powinien zawierać również niezbędne informacje przydatne dla turysty (np. przystanki komunikacji publicznej, parkingi, obiekty usługowe).
Nadesłane prace należy przedstawić w formie fotograficznej, graficznej (mapka/szkic) i opisowej. Powinny w szczególności zawierać:
• nazwę szlaku
• opis szlaku z uwzględnieniem najciekawszych miejsc oraz walorów przyrodniczych, które można poznać i zobaczyć udając się na wycieczkę
• 4-6 zdjęć ilustrujących walory, które można zobaczyć na trasie
• poglądową mapkę z zaznaczonym przebiegiem szlaku
• propozycję ewentualnego oznaczenia trasy w terenie
Nagrodzone szlaki turystyczne zostaną umieszczone na stronie internetowej www.jezioro.zegrzynskie.pl
Konkurs trwa od 18 lipca do 30 września. Nagrodami w konkursie są walizki podróżne. Prace należy przesyłać na adres konkursy@zegrzynskie.pl
Zapraszamy do udziału.