31 sierpnia 2016
Plażowanie i czytanie

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła mieszkańców do udziału w akcji „Książka na plaży”. Mobilne wypożyczalnie zorganizowano w sierpniu na plażach w Serocku i Wieliszewie.

To już trzecia odsłona akcji, która w latach poprzednich cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Czytelnicy mogli skorzystać z bogatej oferty tytułów dla dorosłych i dzieci. Z myślą o komforcie plażowiczów organizatorzy zapewnili parasole i leżaki. Dla najmłodszych przygotowano kącik rekreacyjno-edukacyjny, w którym na dzieci czekały gry i zabawy oraz zajęcia z animatorem. - Ta inicjatywa to doskonały pomysł na wyjście z książką do ludzi. Wszyscy korzystający z plaży mogli na miejscu wypożyczyć książki i je poczytać. Przygotowano także atrakcje dla dzieci. Dzięki temu „Książka na plaży” okazała się idealną propozycją dla całych rodzin. – powiedział w trakcie akcji wicestarosta legionowski Jerzy Zaborowski.

Ponadto 20 sierpnia, w parku za legionowskim ratuszem odbyło się „Czytanie w plenerze”. Miłośnicy książek mieli okazję poczytać swoją ulubioną lekturę, wypocząć na leżaku lub kocu oraz posłuchać muzyki relaksacyjnej.

Każdej inicjatywie mającej na celu popularyzację czytelnictwa należy głośno przyklasnąć. Z badań przeprowadzonych w ubiegłym roku przez Bibliotekę Narodową wynika, że 63% Polaków nie przeczytało w 2015 r. ani jednej książki. Akcje „Książka na plaży” i „Czytanie w plenerze” stworzyły idealne warunki dla poprawy tej niechlubnej statystyki.

Popularność „Książki na plaży” wzrasta z każdym rokiem. Piękna pogoda, wygodny leżak i dobra książka to przepis na udany dzień nad wodą