6 września 2016
Spotkanie "Bezpieczna droga do szkoły"

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Legionowie odbyło się spotkanie profilaktyczne w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły".

Specjalista do spraw profilaktyki społecznej st. asp. Justyna Stopińska zapoznała uczniów najmłodszych klas z przepisami i zasadami poruszania się po drogach. Mówiła o tym jak być widocznym dla innych uczestników ruchu. Przypomniała też, jak należy się właściwie zachować na drodze jako rowerzysta oraz pasażer samochodu. Policjantka przekazała dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby bezpiecznie dotarły do szkoły i wróciły po lekcjach do domu. Uczniowie doskonale odpowiadali na zadawane im pytania, a także sami mieli wiele cennych uwag i spostrzeżeń.

Na koniec najmłodsi uczniowie otrzymali odblaski ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Gadżety uczniowie będą mogli przyczepić do plecaków, aby byli bezpieczni na drodze.

Było to bardzo udane spotkanie. Policjanci mają nadzieję, że zdobytą wiedzę oraz umiejętności dotyczące bezpieczeństwa dzieci wykorzystają w kolejnych latach nauki w szkole.

Podczas realizacji „Bezpiecznej drogi do szkoły” policjanci legionowskiej komendy prowadzą wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży funkcjonujących w ruchu drogowym. Podejmowane są działania profilaktyczno – prewencyjne w pobliżu oraz wewnątrz placówek szkolnych całego powiatu legionowskiego.