9 września 2016
XIV Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety

Dom  Kultury  "Kolorowa"  we  współpracy z Ośrodkiem Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy organizuje XIV Mazowiecki Przegląd Recytatorski Jednego Poety.

Tematem przeglądu będzie twórczość Rafała Wojaczka w 45. rocznicę śmierci poety. Impreza ma charakter otwartego przeglądu recytatorskiego, do którego zapraszamy młodzież i dorosłych z województwa mazowieckiego.

Celem przeglądu jest:
• przybliżenie i rozszerzenie wiedzy o twórczości poety,
• umożliwienie publicznej prezentacji recytatorskiej utalentowanym mieszkańcom naszego województwa,
• zachęcenie do uczestnictwa w amatorskim ruchu kulturalnym,
• wyróżnienie najciekawszych recytacji i promocja laureatów.

Patronat nad imprezą objęła Burmistrz Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Urszula Kierzkowska fundując nagrodę specjalną.

Przegląd przygotowany jest w dwóch kategoriach:
I. uczniowie gimnazjów
II. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli

Każdy z uczestników do I etapu eliminacji przygotuje po dwa wiersze.

Eliminacje odbędą się w Domu Kultury „Kolorowa” przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 16: I etap –  7, 8, 9 (poniedziałek, wtorek, środa) listopada 2016 roku.

Eliminacje zostaną poprzedzone warsztatami w dniach 26 - 27 października 2016 roku, na które zapraszamy wszystkich zgłoszonych. Celem warsztatów będzie wprowadzenie uczestników w atmosferę poezji R. Wojaczka, przedstawienie im ogólnych zasad recytacji oraz pomoc w wyborze odpowiednich utworów. Uczestnicy nie są zobowiązani do pamięciowego opanowania wybranych tekstów, natomiast są proszeni o przyniesienie ich na warsztaty. Organizatorzy przeglądu polecają uczestnikom korzystanie z drukowanych tekstów Poety, nie zaś ze źródeł internetowych, które często zawierają wiele pomyłek.
Szczegółowy plan przesłuchań organizator po zamknięciu listy zgłoszeń zamieści na stronie internetowej Domu Kultury „Kolorowa” www.kolorowa.arsus.pl.
Dla osób zakwalifikowanych do II etapu i ich opiekunów przewidziane są konsultacje w dniach 14, 15 listopada 2016 roku.

II etap – 18 (piątek) listopada 2016 roku, do którego jury zakwalifikuje najlepszych z każdej kategorii wiekowej. W II etapie eliminacji obowiązują dwa utwory, w tym jeden nieprezentowany w I etapie.

Karty uczestnictwa, które wraz z regulaminem przeglądu, znajdują się na www.kolorowa.arsus.pl należy przekazać do Domu Kultury "Kolorowa" w Warszawie, ul. gen. K. Sosnkowskiego 16, przesłać pocztą, faxem - 22 667 83 75,  pocztą elektroniczną  e-mail: dk.kolorowa@gmail.com lub on-line ze strony organizatora. Termin zgłoszeń upływa w dniu 14 października 2016 roku. Jury przyzna po trzy nagrody w każdej kategorii wiekowej. Jury może przyznać dodatkowo indywidualne nagrody i wyróżnienia. Wieczór Laureatów i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada 2016 r. (wtorek) o godzinie 18.00 w Domu Kultury "Kolorowa" przy ul. gen. K. Sosnkowskiego  16.