27 września 2016
VIII edycja konkursu "Zdrowie w Bajce"

Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji konkursu teatralnego „Zdrowie w Bajce”.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-9 lat, które uczęszczają do przedszkoli i szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie powiatu legionowskiego. Hasło tegorocznej edycji konkursu to: HAŁAS.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie autorskiego scenariusza przedstawienia dotyczącego tematyki prozdrowotnej w dowolnej formie (wiersz, piosenka, teatrzyk, itp., możliwe jest również połączenie tych form) oraz zaprezentowanie go w trakcie finału konkursu.

Konkurs ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i właściwych nawyków higienicznych oraz pogłębienie świadomości na temat zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Format cieszy się niesłabnącą popularnością z uwagi na fakt, iż nauka poprzez zabawę, także tę przyjmującą postać aktywności artystycznej, jest jedną z najlepszych form edukacyjnych dla dzieci.

Organizatorami konkursu są Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Legionowie oraz klasa II G Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie. Zachęcamy do udziału w konkursie.

Zeszłoroczna edycja konkursu "Zdrowie w Bajce" upłynęła pod hasłem "Nie leczę - zapobiegam"