7 listopada 2016
Powiatowe CIS podbija Targową

Powiatowe Centrum Integracji Społecznej uruchomiło sklepik z przekąskami w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie.

Sklepik rozpoczął działalność w połowie września i jest odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz poszukiwanie przez CIS możliwości prowadzenia działań, które pozwolą tworzyć miejsca pracy i praktyki dla jego uczestników. W sklepiku można kupić zapiekanki, tosty, kanapki, drożdżówki i słodycze oraz napoje. Punkt cieszy się dużym i powodzeniem wśród uczniów, którzy nie wzięli z domu drugiego śniadania lub mają ochotę na dodatkowe małe co nieco.
Społeczność szkolna zyskała możliwość zakupu świeżych przekąsek, a CIS kolejny przyczółek do realizacji swojej misji – pomocy mieszkańcom w odnalezieniu się na rynku pracy oraz wyjściu z systemu opieki społecznej. Aktywność CIS skoncentrowana jest na trzech obszarach usługowych – gastronomicznym, remontowo-budowlanym i gospodarczo-porządkowym.

Sklepik szkolny zdążył już stać się integralną częścią PZSP w Legionowie. Duże zainteresowanie obiektem potwierdza, że była to długo wyczekiwana i potrzebna inicjatywa

{youtube}Gwz7GwPa-vI{/youtube}