13 grudnia 2016
Kiermasz świąteczny

W dniach 10-11 grudnia br. atrium ratusza miejskiego w Legionowie przeżyło oblężenie miłośników wszelkiej maści rękodzieła. Wszystko za sprawą Świątecznego Kiermaszu Sztuk Różnych. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz  Marcina Osieckiego.

Z możliwości zaprezentowania mieszkańcom swoich wyrobów skorzystało blisko sześćdziesięciu wystawców, także spoza powiatu legionowskiego. Dominowały produkty związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia – oczy cieszyły kolorowe bombki, aniołki choinki i stroiki.

Wielbiciele sztuki handmade mieli okazję podziwiać oraz nabyć ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku, wiklinowe ozdoby, malowane figurki, kolorowe mydełka i świece oraz fantazyjne przytulanki dla maluchów. W zatrzęsieniu różności nie zabrakło wyrobów ceramicznych oraz coraz bardziej zyskującej na popularności biżuterii z kamieni półszlachetnych. Uwagę zwracały także wykonane na drutach swetry, szale i czapki, które idealnie sprawdzą się na zimowe chłody. Na smakoszy czekały domowej roboty dżemy i chleby oraz miody z przydomowych pasiek. Najmłodsi mieli okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem i wyjawić mu swoje najskrytsze marzenia. Kiermaszowi towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz Marcina Osieckiego, której wsparcia udzielił teatr PoProstu prezentując dwa spektakle.

Bożonarodzeniowe cudeńka cieszyły się największą popularnością wśród odwiedzających. Ręcznie wykonane ozdoby i bibeloty to doskonały przepis na stworzenie w domu świątecznego klimatu

W dobie szybkiej konsumpcji i umasowienia produktów cieszy fakt, że wciąż znajdują się ludzie, którzy poświęcają swój czas, aby stworzyć coś unikatowego i aby podzielić się swoją pasją z innymi. Warto też wspomnieć, że Kiermasz Sztuk Różnych to  dla wystawców nie tylko szansa na wypromowanie swojej działalności, ale także okazja do branżowego spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń.

Była to już siódma odsłona imprezy i czwarta w wersji bożonarodzeniowej. Kiermasz tradycyjnie zorganizowała Pracownia Sztuk Różnych, działająca od 2011 roku w Legionowie inicjatywa artystyczna oferująca warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz skupiająca lokalnych twórców rękodzieła. Wydarzenie objął patronatem Starosta Legionowski.

{youtube}ErxKrW0TJuM{/youtube}