19 grudnia 2016
Koncert świąteczny w Pałacu

Koncert fortepianowy w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego znalazł się w programie grudniowej odsłony cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”.

Kierownictwo cyklu zawsze starannie dobiera repertuar oraz wykonawców, co za każdym razem gwarantuje komplet widzów na sali. Tak było i tym razem. Gości powitała dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji PAN Magdalena Grzelecka.

Andrzej Jagodziński, znany pianista jazzowy, wykonał wybrane przez siebie utwory Fryderyka Chopina oraz najpiękniejsze kolędy. Zabrzmiały m. in. „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu” i „Hej kolęda, kolęda”. Koncert wprawił, licznie zgormadzoną w sali balowej jabłonowskiego pałacu, publiczność w świąteczny nastrój i został przyjęty gromkimi brawami.

„Pałacowe spotkania z muzyką” to cykl, który zainaugurowano w 2002 roku. Organizowane w jego ramach, raz w miesiącu, występy instrumentalne i wokalne dają miłośnikom muzyki niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wyjątkowych koncertach, poszerzania horyzontów muzycznych oraz integrują lokalną społeczność i budują pozytywny wizerunek nie tylko gminy Jabłonna, ale i całego powiatu legionowskiego. Ponadto co dwa miesiące w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” ma miejsce wernisaż wystawy prac artystycznych. Pomysłodawcami formatu są Magdalena Grzelecka – dyrektor Domu Zjazdów i Konferencji Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Andrzej Zieliński – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W tym roku przedsięwzięcie swym patronatem objął Starosta Legionowski.

Utwory Fryderyka Chopina w autorskich aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności