20 stycznia 2017
Stypendia sportowe za 2016 r.

Stypendia sportowe Starosty Legionowskiego dla zawodników, którzy w 2016 r. osiągnęli bardzo dobre wyniki, można składać do końca stycznia 2017 r. Beneficjentami mogą być zawodnicy mieszkający lub trenujący w klubach działających na terenie powiatu legionowskiego.

Emil Dobrowolski jest beneficjentem stypendium sportowego Starosty Legionowskiego

Stypendia sportowe Starosty Legionowskiego są wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodnika poziomu sportowego i jego osiągnięć w danej dyscyplinie sportu oraz formą pomocy w podnoszeniu poziomu wyszkolenia. Może być ono przyznane jedynie za wyniki sportowe we współzawodnictwie ogólnopolskim lub międzynarodowym.
Stypendia sportowe mogą otrzymać indywidualnie:
1) zawodnicy zamieszkali na terenie powiatu legionowskiego, zarówno zrzeszeni w klubach sportowych, jak i niezrzeszeni, oraz
2) zawodnicy zrzeszeni w zarejestrowanych i działających na terenie powiatu legionowskiego klubach sportowych, nawet jeżeli nie zamieszkują na terenie powiatu legionowskiego, jeżeli spełnią co najmniej jedno z następujących kryteriów dodatkowych:
- w roku poprzedzającym złożenie wniosku zajęli miejsca od I do III w Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich (stypendium do 8.000,00 zł),
- w roku poprzedzającym złożenie wniosku zajęli miejsca od I do III w Mistrzostwach Europy, Pucharach Świata, Uniwersjadach (stypendium do 5.000,00 zł),
- w roku poprzedzającym złożenie wniosku zajęli miejsca od I do III w Mistrzostwach Polski (stypendium do 3.000,00 zł),
- w roku poprzedzającym złożenie wniosku zostali powołani do kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Paraolimpijskie (stypendium do 1.000,00 zł).
Przyznanie stypendium sportowego jest uzależnione ponadto od prezentowania przez zawodnika nienagannej postawy etycznej oraz przestrzegania przez niego obowiązujących regulaminów sportowych i zasad rywalizacji sportowej.
Stypendia przyznaje się na pisemny wniosek zawodnika lub jego opiekuna. Zasady określone są w uchwale Rady Powiatu w Legionowie. Wniosek i uchwałę można pobrać za pośrednictwem poniższych linków.

UCHWAŁA - REGULAMIN

WNIOSEK