31 stycznia 2017
Konopnicka jak rzeźbiona

Powiat Legionowski ogłosił konkurs na projekt i wykonanie rzeźby plenerowej Marii Konopnickiej w Legionowie.

Na zdjęciu planowana lokalizacja ławeczki

Konkurs adresowany jest do artystów plastyków z doświadczeniem w dziedzinie rzeźby, którzy w swoim dorobku mają już realizację przynajmniej trzech podobnych projektów. Jury będzie oceniać prace pod względem walorów artystycznych i technicznych. Nie mniejsze znaczenie będą miały oryginalność i przystawalność formy do miejsca, w którym rzeźba zostanie posadowiona. Termin składania prac w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie upływa 15 lutego br.

Regulamin konkursu dostępny jest tu.

Postać Marii Konopnickiej siedzącej na ławeczce w skali 1:1 usytułowana zostanie w pobliżu Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie, którego znana poetka jest patronką.