2 lutego 2017
Serock już świętuje

Wielkie świętowanie jubileuszu 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich już rozpoczęte. Koncert inauguracyjny odbył się 29 stycznia br. w serockim hotelu Narvil Conference & Spa.

Impreza inauguracyjna, na którą Burmistrz Miasta i Gminy Serock zaprosił mieszkańców i sympatyków Serocka zgromadziła blisko sześćset osób. Gości powitali gospodarz przedsięwzięcia burmistrz Sylwester Sokolnicki oraz Grażyna Kowalczyk – dyrektor generalny Hotelu Narvil. Dla gości przygotowano barwne, muzyczne widowisko w stylu brodwayowskiego  show, podczas którego aktorzy teatrów muzycznych zaprezentowali utwory z najsłynniejszych musicali - "Hair", "Cabaret", "Cats", "Grease", "The Phantom of the Opera", "New York, New York", "Sweet Charity", "Notre Dame de Paris", "My Fair Lady", "Evita", "Chicago", "Fiddler on the roof" oraz z repertuaru niezapomnianych amerykańskich gwiazd: Barbry Streisand, Franka Sinatry, Elvisa Presley'a, Lizy Minnelli, Olivii Newton - John, Paula Anki, Deana Martina, Andy Williamsa. Solistom na scenie towarzyszyło krakowskie studio tańca „Styl” pod kierownictwem Iwony Florczyk.

Serock rozpoczął obchody 600-lecia nadania praw miejskich barwną rewią musicalową

Wydarzenia związane z obchodami jubileuszu 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich zaplanowano na cały rok. 30 kwietnia br. mieszkańcom Serocka zostanie przekazany dekret papieski potwierdzający patronat św. Wojciecha nad miastem. W tym samym dniu nastąpi również otwarcie muzeum multimedialnego w Serocku. 27 maja br. zorganizowany zostanie festyn z okazji Wojciechowego Świętowania, który jak co roku poprzedzi barwny korowód. Ciekawym przedsięwzięciem będzie piknik historyczny, który odbędzie się 30 lipca br. Jego największą atrakcję stanowić będą, rozstawione na rynku, obozowiska charakterystyczne dla epok ważnych w historii Miasta i Gminy Serock.

Współorganizatorami koncertu byli Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Referat Komunikacji Społecznej UMiG Serock.