29 października 2010
Stypendia Stowarzyszenia eMka

We wtorek, 26 października, o godz. 18, na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wieliszew odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Stowarzyszenia Młodzi dla Rozwoju eMka. W tym roku Komisja Stypendialna przyznała również wyróżnienia.

Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju eMka nadal aktywnie wspiera młode talenty. We wtorek, 12 października zebrała się Komisja Stypendialna powołana przy tej organizacji. Zgodnie z decyzją Komisji 23 uczniów mieszkających na terenie Gminy Wieliszew otrzymało roczne wsparcie finansowe. Ponadto 4 osoby zostały wyróżnione jednorazową nagrodą.
Najważniejszym kryterium była średnia ocen, która warunkuje dalsze rozpatrywania wniosku. Stypendyści musza pochwalić się średnią ocen na poziomie nie mniejszym niż 4,0. Za osiągnięcia naukowe można było w skali 100-punktowej otrzymać maksymalnie 35 pkt. Komisja Stypendialna uwzględniała również sytuację rodzinną (maksymalnie 25 pkt.), szczególne osiągnięcia (maksymalnie 20 pkt.) oraz udział w życiu społecznym (maksymalnie 20 pkt.).

Foto
Maria Chrzanowska to nowa twarz wśród stypendystów. Prezes Stowarzyszenia eMka Paweł Kownacki (po lewej) i Przewodniczący Komisji Stypendialnej Jacek Banaszek (po prawej) wręczyli 27 nominacji

To już szósta grupa uczniów mieszkających na terenie Gminy Wieliszew objęta opieką stypendialną przez Stowarzyszenie eMka. Pierwszy tego typu program zarządzana przez Pawła Kownackiego organizacja uruchomiła w 2005 roku. Dzięki systematycznemu budowaniu funduszu stypendialnego Stowarzyszenie eMka w 2010 roku może na pomoc najzdolniejszej młodzieży przeznaczyć prawie 25.000 zł.

Stypendia Stowarzyszenia eMka na rok szkolny 2010/2011 otrzymali:
1) Adrian Haraburda
2) Kinga Reda