15 marca 2017
XVII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich WIELISZEW 2017

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2017, współorganizowanym przez Powiat Legionowski, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2017 r. w Wieliszewie.

Zapraszamy do udziału w  XVII Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2017, odbywających się po raz trzeci w formule OPEN dla kat. od II do VII oraz w XVII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich MAZUR 2017 dla kat. I A, B i C. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF, Komisja ds. Tańców Polskich PS CIOFF, Gmina Wieliszew, Powiat Legionowski, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Referat Sportu Urzędu Gminy Wieliszew, Zespół Tańca Ludowego PROMYKI Wieliszew i Stowarzyszenie Wspierania Kultury i Folkloru Polskiego.

Ponadto w piątek, 7 kwietnia, odbędą się VIII Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne i organizowane po raz trzeci Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe”, które w tym roku będzie poświęcone krakowiakowi. W wydarzeniach tych mile widziani są nie tylko uczestnicy Mistrzostw i Konkursu, ale również wszyscy zainteresowani polskimi tańcami narodowymi.

W tym roku będziemy gościć taneczny czempionat już po raz dziesiąty w 17-letniej historii rozgrywania Mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Będzie to jednocześnie 17. Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich. Wynik ten świadczy o sympatii, kredycie zaufania i uznaniu dla dotychczas organizowanych edycji, jakimi organizatorzy zostali obdarzeni przez ogólnopolskie środowisko taneczne.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w konkursie oraz wydarzeniach towarzyszących, tj. program, regulaminy, formularze zgłoszenia można znaleźć na stronie www.mazur.wieliszew.pl

XVII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2017 to inicjatywa, która w tym roku otrzymała dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Powiat Legionowski - Stolica Kultury Mazowsza 2017.