30 marca 2017
Warsztaty edukacji prawnej w szkołach

Dobra osobiste i ich ochrona w zapisach kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego oraz na gruncie prawa karnego były tematem warsztatów edukacyjnych, które odbyły się w PZSP w Legionowie.

Warsztaty dla uczniów prowadzone były przez adwokat Elżbietę Nejburg-Kramek z Fundacji Togatus Pro Bono. Na swoją kolej czeka jeszcze młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie oraz Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. W tym roku zaplanowano po dwa spotkania w każdej ze szkół. Inicjatywa wpisuje się w obowiązek realizacji zadań z zakresu edukacji prawnej, nałożony na organy administracji publicznej przepisami ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej z dnia 5 sierpnia 2015 roku.

Warsztaty mają na celu zapoznanie słuchaczy z wybranymi zagadnieniami z obszaru prawa cywilnego, z możliwościami ochrony i dochodzenia swoich praw oraz z zasadami prowadzenia postępowania cywilnego. Organizatorem cyklu jest Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Zdaniem uczniów PZSP w Legionowie warsztaty edukacji prawnej to ciekawa i potrzebna inicjatywa