10 kwietnia 2017
Wielkanocne cudeńka

Poszukiwacze wielkanocnych ozdób i dekoracji tłumnie odwiedzili legionowski ratusz. Odbywające się w nim Kiermasz Wielkanocny i Wielkanocny Kiermasz Sztuk Różnych wprowadziły mieszkańców powiatu w świąteczny klimat.

5 kwietnia Kiermasz Wielkanocny zorganizowały Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Milenium w Legionowie. Zaprezentowano ozdoby samodzielnie wykonane przez podopiecznych fundacji oraz uczniów zaprzyjaźnionych szkół. Także osoby prywatne przekazały wyroby rękodzielnicze, gdyż cel był szczytny. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na wyposażenie gabinetu terapii pedagogicznej w PZSiPS w specjalistyczne pomoce dydaktyczne.

Wielkanocny Kiermasz Sztuk Różnych zorganizowano w dniach 8-9 kwietnia. To już siódma odsłona tej imprezy i czwarta w wersji wielkanocnej. Z możliwości zaprezentowania mieszkańcom swoich wyrobów skorzystało ponad pięćdziesięciu wystawców, także spoza powiatu legionowskiego. Dominowały produkty związane z tematyką Świąt Wielkiej Nocy – kolorowe pisanki, zajączki i kurczaczki. Różnorodne, kolorowe i wprost idealne do udekorowania świątecznego stołu. Ponadto można było nabyć odzież, naczynia i wyroby spożywcze. „Kiermasz Sztuk Różnych” to dla wystawców nie tylko szansa na wypromowanie swojej działalności, ale także okazja do branżowego spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń.

Oba kiermasze patronatem objął Starosta Legionowski.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/kiermasz_sztuk{/gallery}