8 października 2010
Wieliszew ekologicznie

16 ton odpadów to wynik zbiórki przeprowadzonej przez gminę Wieliszew. Mieszkańcy mogli bezpłatnie oddać tzw. "wielkie gabaryty" i zużyty sprzęt elektroniczny.

27 i 29 września na terenie gminy Wieliszew wyspecjalizowana firma nieodpłatnie przejęła od mieszkańców ponad 16 ton odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Odpady zostały odebrane ze 165 gospodarstw, które wcześniej zgłosiły chęć ich oddania. Łącznie zebrano 11.760 kg odpadów wielkogabarytowych i 4.740 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych jest organizowana przez gminę 2 razy w roku - w kwietniu i wrześniu. Warunkiem odbioru odpadów jest wcześniejsze zgłoszenie chęci ich oddania do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Wieliszew (tel. 22 782 22 32).

Źródło: informacja UG Wieliszew