26 kwietnia 2017
Spotkanie z bajczytankami

Do świata wierszy dla dzieci najmłodszych mieszkańców naszego powiatu zaprosiła poetka Hanna Niewiadomska. Spotkanie zorganizowała Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie.

„Bajczytanki Pani Hanki” to zbiór wierszy dla dzieci, którego czwarta część niedawno ukazała się na rynku. Z tej okazji autorka książki spotkała się ze swoimi czytelnikami i ich rodzicami w legionowskim Tree Color - Centrum Kreatywnym. Hanna Niewiadomska poetką, jak sama mówi, została przez przypadek, ale dzięki temu odnalazła swoją drogę w życiu. Na co dzień mieszka w Legionowie, ale większość czasu spędza w podróży. Dociera do najdalszych zakątków kraju, aby w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i domach kultury spotykać się z najmłodszymi i zachęcać ich do czytania.

Hanna Niewiadomska przyznaje, że kontakt z dziećmi, ich żywiołowa reakcja, śmiech i radość są dla niej najlepszą nagrodą i dają jej ogromną siłę napędową, aby kontynuować to, co robi

Fot. PIK

Dotąd napisała ponad 200 wierszy i piosenek dla dzieci, ale nie zamierza na tym poprzestać. Inspirację czerpie z wydarzeń życia codziennego. Z entuzjazmem opowiedziała uczestnikom spotkania o swojej pracy, przeczytała swoje ulubione wiersze i wzruszona wysłuchała, jak recytują i czytają jej wiersze dzieci. Chętni mogli na miejscu nabyć egzemplarz książki „Bajczytanki Pani Hanki” i otrzymać autograf poetki.