12 maja 2017
Bezpieczni na drodze

Znamy już laureatów powiatowego etapu XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którzy 25 maja br. wezmą udział w rywalizacji na szczeblu rejonowym w Warszawie. Konkurs patronatem objął Starosta Legionowski.

11 maja br. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przeprowadzono etap powiatowy turnieju. Przystąpiły do niego drużyny z sześciu szkół podstawowych i dwóch gimnazjów. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Najlepiej spisały się zespoły ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie (Gabriela Sykut, Zofia Niewolik, Oskar Zadróżny i Oskar Jabłoński) oraz Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie (Wiktor Topolski, Mikołaj Wewiór i Dominik Dziura). Przed zwycięzcami teraz etap rejonowy w Warszawie, a jak dopisze szczęście, także wojewódzki i ogólnopolski. Ponadto wyróżniono najlepszych uczestników tego etapu turnieju. Zostali nimi Antoni Rusiecki (SP Nr 7 w Legionowie) i Mikołaj Wewiór (Gimnazjum nr 4 w Legionowie). Nagrody dla uczestników i zwycięzców konkursu ufundował Powiat Legionowski, a wręczył starosta Robert Wróbel.

Uczniowie z terenu naszego powiatu udowodnili, że zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym są im doskonale znane. Na zdjęciu uczestnicy turnieju ze starostą Robertem Wróblem (w środku)

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie jazdy rowerem, rekreacji i sportu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.