31 maja 2017
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017

30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji na ostatniej sesji Rady Powiatu uhonorowano zawodowe rodziny zastępcze z naszego terenu.

Na terenie powiatu legionowskiego funkcjonują 134 rodziny zastępcze - 80 spokrewnionych, 41 niezawodowych i 13 zawodowych, w których łącznie przebywa 206 dzieci. Podczas majowej sesji Rady Powiatu, starosta Robert Wróbel, powiatowi radni i dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie Magdalena Jagnyziak nagrodzili zawodowe rodziny zastępcze dając wyraz uznania dla ich zasług oraz ofiarności i zaangażowania w pomoc niesioną dzieciom. Rodziny otrzymały statuetki i listy gratulacyjne oraz upominki dla dzieci. W rodzinach zastępczych dzieci skrzywdzone przez los mają szansę wychowywać się w warunkach zbliżonych do domowych. Rodzicielstwo zastępcze to ważna misja społeczna i ciężka praca.

Rodziny zastępcze otwierają swoje domy i serca, aby dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i normalności. Na zdjęciu starosta Robert Wróbel, Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak i dyrektor PCPR w Legionowie Magdalena Jagnyziak w otoczeniu nagrodzonych rodzin zastępczych

Nagrodzeni zostali Państwo Dorota i Jan Bieleccy, Państwo Anna i Leszek Brzostek, Pani Marzena Gwiazda, Państwo Danuta i Andrzej Sosnowscy, Pani Izabela Świątek, Państwo Magdalena i Michał Mikulscy, Państwo Marzena i Jan Kordowscy, Państwo Bogumiła i Dariusz Wąsowicz, Państwo Anna i Dariusz Czapscy, Państwo Renata i Czesław Merchel, Państwo Anna i Robert Gajewscy, Pani Joanna Kalwasińska oraz Państwo Agnieszka i Mirosław Świć.

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego mają na celu popularyzację rodzinnej pieczy zastępczej, ukazanie wagi i potrzeby działań na rzecz dzieci pozbawionych opieki, odrzuconych i tych, które nie mogą wychowywać się w rodzinie biologicznej.