16 czerwca 2017
Seniorzy uczcili Jubileusz 600-lecia Serocka

W dniu 14 czerwca 2017 r. na zaproszenie Serockiej Akademii Seniora przybyły do Serocka delegacje seniorów z Legionowa, Nasielska, Nieporętu, Wieliszewa i Jabłonny, aby razem ze społecznością serockich seniorów uczcić Jubileusz  600-lecia nadania praw miejskich Serockowi.

Uroczyste powitanie gości odbyło się w Ratuszu. W imieniu władz miasta i gminy przybyłych powitali: sekretarz urzędu Miasta i Gminy Tadeusz Kanownik oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Józef Lutomirski.
W uroczystości uczestniczył również wicestarosta Powiatu Legionowskiego Jerzy Zaborowski, który witając zebranych pogratulował serockim seniorom inicjatywy zorganizowania takiego spotkania. Prezes Akademii Mirosława Sujkowska w swym wystąpieniu podkreśliła, że w Serocku rozwija się prężnie ruch seniorski: oprócz Serockiej Akademii Seniora od lat istnieje Klub Aktywnego Seniora, działa też Rada Seniorów.

Seniorzy w towarzystwie wicestarosty Jerzego Zaborowskiego i skarbnik Powiatu Legionowskiego Doroty Łyszkowskiej

Goście obejrzeli film historyczno - promocyjny o Serocku, po czym udali się na  zwiedzanie miasta. Spacer zakończył się wizytą w Klubie Aktywności Społecznej. Seniorzy podziwiali miasto i byli pod wrażeniem zachodzących w nim zmian. Po przewie obiadowej goście oraz seroccy seniorzy wysłuchali wykładu Jacka Żukowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego zatytułowanego „Życie z rzeki i nad rzeką”. Z zainteresowaniem słuchano o zajęciach dawnych mieszkańców Serocka: o wikliniarstwie, plecionkarstwie, budowie tratw i łodzi. Przedstawione w prezentacji szkice i zdjęcia budziły podziw słuchaczy.

Zwieńczeniem festynu był koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”. Słuchano pięknych i znanych piosenek polskich, francuskich i innych w znakomitym wykonaniu pary wokalistów Wojciecha Bardowskiego i Magdaleny Tunkiewicz. Było lirycznie, wzruszająco, wspólny śpiew, bisy i kwiaty dla wokalistów - wspaniała muzyczna uczta dla serockich seniorów oraz zaproszonych gości.

Zorganizowanie tej uroczystości na takim poziomie było możliwe dzięki organizacyjnemu i finansowemu wsparciu Miasta i Gminy Serock oraz Powiatu Legionowskiego. Należy zauważyć, że uroczystość ta doskonale się wpisuje w program wydarzeń kulturalnych Powiatu Legionowskiego – Stolicy Kultury Mazowsza 2017 r.

{gallery}/powiat2/pliki/galeria/2017/serock_seniorzy{/gallery}