24 września 2010
Nic o nas bez nas

Respektując tę zasadę starosta zaprosił mieszkańców ulic Jana Pawła I i Mireckiego na konsultacje w sprawie przebudowy tych ulic.

Trwają prace projektowe, dotyczące planowanej przebudowy ciągu ulic Mireckiego i Jana Pawła I oraz Al. Legionów na odcinku od Mireckiego do cmentarza w Legionowie. W związku z tym wczoraj późnym popołudniem odbyło się w starostwie w tej sprawie spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.

Uczestnicy konsultacji zostali zapoznani z zakresem robót, który ma obejmować:
wymianę nawierzchni jezdni i chodników,
wzmocnienie konstrukcji jezdni,
budowę ścieżki rowerowej na ul. Jana Pawła I,
budowę odwodnienia drogi,
przebudowę skrzyżowania ul. Mireckiego z Al. Legionów.

Spotkanie konsultacyjne w starostwie

Przy okazji spotkania mieszkańcy skorzystali z możliwości zadania pytań do projektu. Interesowało ich między innymi czy na ulicę Mireckiego – Jana Pawła I zostanie wprowadzony ruch ciężki i ku swemu zadowoleniu otrzymali odpowiedź przeczącą. Pośród innych postulatów znalazła się również prośba o powiększenie zatoki parkingowej przy Szkole Podstawowej nr 4, jak również o umieszczenie projektu przebudowy w Internecie i informowanie o planowanych terminach rozpoczęcia robót.