26 czerwca 2017
Chodnik w Bożej Woli otwarty

Podczas skromnej uroczystości samorządowcy oraz mieszkańcy otworzyli oddany  w maju br. chodnik w Bożej Woli. Inwestycję zrealizował Powiat Legionowski przy współpracy z gminami Jabłonna i Wieliszew.

W Bożej Woli symbolicznie otwarto wybudowany w maju chodnik łączący dwie gminy: Jabłonnę i Wieliszew. W skromnej uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów i mieszkańcy. Nowy chodnik, na którym dzisiaj symbolicznie przecinamy wstęgę, to inwestycja może niepozorna, ale ważna – powiedział starosta Robert Wróbel. – Zrealizowaliśmy ją, aby na tym odcinku zarówno piesi, jak i kierowcy czuli się bezpieczniej.

Przecinaniu symbolicznej wstęgi asystowali (od lewej:) wicestarosta Jerzy Zaborowski, przewodniczący Witold Modzelewski, radna Marta Lipińska, radny Mariusz Grzybek, przewodniczący Marcin Fabisiak, wójt Paweł Kownacki, starosta Robert Wróbel, członek zarządu Grzegorz Kubalski oraz wójt Jarosław Chodorski

Chodnik w Bożej Woli ma prawie 1500 m długości, od 1,5 m do 2 m szerokości. W ramach zadania wykonawca wybudował również zjazdy na posesje oraz system odwodnienia. Inwestycja kosztowała ponad 909 500 zł. Ponieważ projekt był realizowany na terenie dwóch gmin, w finansowaniu miały udział ich samorządy. Jabłonna wyasygnowała 285 000 zł, natomiast Wieliszew – 141 000 zł.