29 czerwca 2017
Kolej do Zegrza coraz bliżej

Dziś w Starostwie Powiatowym w Legionowie odbyło się spotkanie z udziałem Pana Radosława Zarzyckiego - Zastępcy Dyrektora Biura Przygotowania Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Pani Katarzyny Ziarkowskiej - Dyrektora projektu związanego z rewitalizacją linii kolejowej nr 28 Wieliszew-Zegrze Południowe.

W jego trakcie przedyskutowane zostały założenia projektu, jego ramy czasowe oraz harmonogram realizacji prac. Zebrani wspólnie ustalili, iż już na etapie przygotowania dokumentacji przedprojektowej (umowę z Wykonawcą PKP PLK S.A podpisały 22 czerwca br.), prowadzone będą szerokie konsultacje ze wszystkimi interesariuszami projektu. Przedstawiciele spółki zapewnili również, iż w przypadkach uzgadniania projektu z innymi instytucjami, przedstawiciele samorządu powiatowego również będą zapraszani w charakterze konsultanta. Jak wynika z wstępnego harmonogramu realizacji zadania, pierwsze składy mogą pojawić się na stacji w Zegrzu już pod koniec 2021 roku.

W spotkaniu uczestniczyli (od lewej:) Kierownik Zespołu ds. Pozyskiwania Funduszy Unijnych Michał Stalmach, starosta Robert Wróbel, wicestarosta Jerzy Zaborowski, Zastępca Dyrektora Biura Przygotowania Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Radosław Zarzycki oraz dyrektor projektu Katarzyna Ziarkowska