30 czerwca 2017
Zarząd z absolutorium

Zarząd Powiatu w Legionowie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu powiatu w 2016 roku. Starosta Robert Wróbel podziękował radnym, pracownikom starostwa i jednostek za wpółpracę przy realizacji zadań wyznaczonych w budżecie.

W legionowskim starostwie odbyło się comiesięczne posiedzenie Rady Powiatu. Dzisiejsza sesja była wyjątkowa, bo jej głównymi punktami było sprawozdanie zarządu z wykonania budżetu powiatu w 2016 roku oraz głosowanie nad udzieleniem zarządowi absolutorium. Rada Powiatu w Legionowie w głosowaniu udzieliła zarządowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu stosunkiem 17 głosów za do 6 głosów wstrzymujących.

- W imieniu swoim i całego zarządu dziękuję Państwu radnym, dziękuję Wam koleżanki i koledzy pracujący w starostwie i jednostkach powiatu, za współpracę i wsparcie w realizacji budżetu. Bez Waszej pomocy nie byłoby możliwe uzyskanie tak dobrych rezultatów - powiedział po głosowaniu starosta legionowski Robert Wróbel.

Podczas sesji starosta wraz z przewodniczącym rady Szymonem Rosiakiem złożylii również na ręce Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Legionowie podziękowania dla strażaków, zarówno zawodowych, jak i ochotników, za sprawne, pełne poświęcenia i skuteczne działania w nocy z 28 na 29 czerwca, kiedy straż usuwała skutki nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem. Druhowie z naszego powiatu odpowiedzieli na około 100 zgłoszeń o zalaniu ulic, podtopieniach posesji, zalalnych piwnicach itp. Nie odmówili pomocy również 29 czerwca, kiedy ponownie nad powiatem przeszła ulewa i mimo całonocnej pracy wyjechali tego dnia do kolejnych 50 zgłoszeń.

Podczas dzisiejszej sesji odbyło się również uroczyste podziękowanie za wieloletnią pracę dyrektor Brygidzie Wagner-Konstantynowicz, która po 35 latach pracy w legionowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej, w tym 22 latach kierownia tą placówką oświatową, zdecydowała się odejść na emeryturę.Uhonorowana nagrodą starosty i obdarowana kwiatami dyrektor Wagner-Konstantynowicz podziękowała za wsparcie swoich działań na rzecz młodzieży, a szczególnie według niej zasłużonym na tym polu osobom wręczyła wiersze swojego autorstwa. Wśród wyróżnionych w ten sposób znaleźli się starosta Robert Wróbel, wicestarosta Jerzy Zaborowski, członek zarządu powiatu Michał Kobrzyński, skarbnik powiatu Dorota Łyszkowska i radna Agnieszka Powała.