26 lipca 2017
Finiszuje przebudowa drogi Skubianka – Wola Kiełpińska

Powiat Legionowski już na początku sierpnia br. odda do użytku przebudowywany ponad 1300-metrowy odcinek drogi 1803W z Dosina do Woli Kiełpińskiej, który czeka już tylko na oznakowanie.

Na początku sierpnia pojedziemy drogą obecnie przebudowywaną przez Powiat Legionowski na odcinku Skubianka - Wola Kiełpińska. Remont rozpoczął się 20 czerwca br. Zadanie realizuje wyłoniona w wyniku postępowania przetargowego firma Polchild. Inwestycja jest kontynuacją wykonanego przez Powiat w ubiegłym roku remontu jezdni i pobocza w Woli Kiełpińskiej. Długość przebudowywanego odcinka drogi wynosi 1,3 km. Koszt inwestycji to ponad 520.000 zł, z czego 170.000 zł pokryje Miasto i Gmina Serock.

Ekipa budowlana zakończyła już kładzenie dwóch warstw mieszanki mineralno-asfaltowej o łacznej grubości 8 cm. Część drogi stanowi szerokie na 0,8 m pobocze wykonane z kruszywa łamanego. Wybudowano już także zjazdy na posesje z kostki brukowej. Na całym odcinku zastosowano dotychczasowe odwodnienie - ku niżej położonym partiom terenu.