9 września 2010
Otworzyliśmy Sobieskiego!

Na początku sierpnia zakończyliśmy prace nad największą inwestycją tego roku. Inwestorzy, zgodnie z sugestiami mieszkańców, wprowadzili na ul. Sobieskiego zmiany, aby droga ta była dla wszystkich miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Zapewniają również, że w najbliższym czasie wdrożą pozostałe poprawki.

Ulica Sobieskiego jest jedną z najczęściej uczęszczanych arterii komunikacyjnych w Legionowie. Korzystają z niej mieszkańcy całego powiatu. Niestety była to również jedna z najniebezpieczniejszych ulic. W latach 2006-2009 miało tam miejsce aż 30 wypadków, w których ranne zostały 34 osoby. Doszło również do 130 kolizji. Teraz, po przebudowie, jest dużo bezpieczniej.

We wrześniu przeprowadzone zostaną profesjonalne badania ruchu, dzięki którym m.in skorygowana zostanie sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Cały czas prosimy także o wnioski mieszkańców w sprawie udoskonalenia ruchu na tej ulicy.

W piątkowe popołudnie 3 września na targowisko miejskie zawitało dobrze ponad tysiąc osób. Wszystko to za sprawą organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Legionowie Pikniku Rodzinnego, którego kulminacyjnym punktem było uroczyste otwarcie ul. Sobieskiego.

Mieszkańcy na Pikniku Rodzinnym z okazji otwarcia ul. Sobieskiego

Impreza rozpoczęła się o godzinie 18:00. Wtedy też swój występ rozpoczął zespół Magic Sound, który przez cały czas trwania pikniku dbał o dobre nastroje gości i oprawę muzyczną.

Zespół Magic Sounds porwał publikę do wspólnej zabawy

Hasłem przewodnim imprezy było bezpieczeństwo. Firma SKANSKA, która była wykonawcą inwestycji, rozdawała odblaskowe opaski oraz książeczki dla najmłodszych „Mój mały kodeks drogowy”. O edukację w zakresie bezpieczeństwa na drodze zadbało Centrum Szkolenia Policji. Funkcjonariusze poprowadzili krótkie szkolenie i przeprowadzili pokaz jazdy na motorach.

Pokaz jazdy na motocyklach zorganizowany przez CSP

Po zakończonym pokazie każde dziecko mogło obejrzeć motory z bliska, a także poczuć się jak prawdziwy policjant, siedząc na policyjnym jednośladzie.

Każdy mógł być policjantem

Organizatorzy cały czas dbali o atrakcje dla swoich gości. W tym celu przygotowali, m. in.:
- konkurs polegający na jak najszybszym ułożeniu puzzli

Konkurs puzzlowy

- zwiedzanie wozu strażackiego dzięki uprzejmości Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
- malowanie buziek

Malowanie buziek

- magiczne koło gadżetów
- zwiedzanie karetki Pogotowia Ratunkowego dzięki uprzejmości SPZLO
- konkurs rowerowy

Nie było łatwo wygrać w konkursie rowerowym

- konkurs plastyczny
- kącik gastronomiczny, gdzie można było skosztować kiełbasy bądź kaszanki z grilla, a także zjeść pyszną watę cukrową.

Najważniejszym punktem wieczoru było oficjalne otwarcie ulicy oraz jej poświęcenie. Starosta Legionowski wraz z Prezydentem Miasta Legionowo zaprosili najmłodszych do wspólnego przecięcia wstęgi.

Wspólnymi siłami dzieci przecinały wstęgę

Następnie ks. prałat Hieronim Średnicki, proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa poświęcił ulicę.

Poświęcenie ulicy

Na koniec imprezy Starosta wręczył nagrody w konkursie plastycznym oraz rowerowym, w którym główną nagrodą dla każdej z trzech kategorii wiekowych był rower górski.

Dumny zwycięzca konkursu rowerowego odbiera nagrodę

Twórcy najładniejszych prac plastycznych odbierają nagrody

W trakcie imprezy na niebie pojawiła się piękna tęcza, która w wielu wierzeniach oznacza znak z niebios zwiastujący sukces i powodzenie. Na pewno więc i nam przyniesie dużo szczęścia ;)