8 września 2010
Imprezowy weekend

Pierwszy weekend września w powiecie legionowskim upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Pogoda rozpieszczała, a samorządy gminne wraz z samorządem powiatowym zadbały o to, aby nikt się nie nudził

Wszystko zaczęło się od pikniku rodzinnego z okazji oficjalnego otwarcia ul. Sobieskiego, który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Legionowie. Na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Najwięcej frajdy mieli oczywiście najmłodsi, bowiem to dla nich organizatorzy przygotowali najwięcej zajęć.

Wspólnymi siłami dzieci przecinały wstęgę

Pełna relacja z tej imprezy znajduje się pod adresem: http://www.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1833

Sobota była drugim dniem imprez na terenie naszego powiatu. Od rana na stadionie w Wieliszewie odbywały się dożynki gminne. Tam też przeprowadzony został „Festiwal Aktywności Społecznej i Zawodowej Sołectw”. W konkursie udział brały: Sołectwo Chotomów (Gmina Jabłonna), Sołectwo Stanisławów Pierwszy (Gmina Nieporęt), Sołectwo Wieliszew (Gmina Wieliszew), Sołectwo Skorki (Gmina Somianka), Sołectwo Skubianka (Gmina Serock).

Dziewczęta z ZTL Promyki częstowały dożynkowym chlebem
Mariusz Kraszewski, źródło: www.wieliszew.pl

Każda „drużyna” przygotowała swoje stoisko, na którym można było skosztować wyśmienitych wyrobów kulinarnych oraz obejrzeć prace artystyczne. Sołectwa prezentowały także swoje talenty wokalne na scenie
Każdy kramik i każdy występ został oceniony przez jury w składzie: Janusz Kubicki – Wicestarosta Legionowski, Edward Trojanowski - Prezes Lokalnej Grupy Działania oraz Zenon Durka – Poseł na Sejm RP. Po burzliwych obradach, komisja zdecydowała przyznać pierwsze miejsce Sołectwu Skubianka, które wygrało 8000 zł. Na drugim miejscu uplasowało się Sołectwo Chotomów, za co otrzymało nagrodę w wysokości 3500 zł., natomiast na trzecim miejscu znalazło się Sołectwo Wieliszew i otrzymało nagrodę 2500zł. Przyznana została również nagroda publiczności w wysokości 1000 zł, która przypadła Sołectwu Chotomów.
<fofo;2677;c>
Była to pierwsza odsłona Festiwalu. Organizator już zapowiedział kolejne edycje.

W południe stadion miejski w Legionowie wypełnił się kibicami Legionovii oraz Legii Warszawa. Był to mecz towarzyski zorganizowany z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Legionovia. Trybuny były zajęte po brzegi, niestety pomimo gorącego dopingu reprezentacja Legionowa przegrała z warszawskim klubem 5:2.

To jednak nie był koniec sobotnich atrakcji. 4 września miało bowiem miejsce uroczyste otwarcie Areny Legionowo, zorganizowane przez Urząd Miasta Legionowo. Mieszkańcy naszego powiatu mogli obejrzeć halę od środka.

Arena Legionowo

Organizatorzy zadbali oczywiście o odpowiednią oprawę tego wydarzenia. Kiedy najmłodsi uczestnicy wydarzenia przecięli symboliczną wstęgę w powietrze wystrzeliły rzymskie ognie. Całość imprezy prowadził Michał Milowicz, a program skonstruowano w taki sposób, aby miały okazję zaprezentować się legionowskie kluby sportowe na przemian z zaproszonymi gwiazdami: grupą Volt i zespołem cherleaderek. Największą atrakcją tego wieczoru był niewątpliwie występ grupy Crazy Dunkers z Francji prezentującej niewiarygodny pokaz akrobacji sportowej.

Grupa Volt

Zwieńczeniem uroczystości była prezentacja ponad 100-kilogramowego tortu w kształcie Areny, wykonanego przez Cukiernię Braci Stykowskich. Słodkiej wersji hali można było skosztować na trwającym na Stadionie Miejskim pikniku rodzinnym.

Niedziela również obfitowała w wydarzenia. W sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbyła się uroczysta gala z okazji 80-lecia Klubu Sportowego Legionovia. Poprowadził ją Janusz Gębarowski, obecny prezes Klubu. Podczas uroczystości wręczono nagrody osobom zasłużonym dla Legionovii w jej 80-letniej historii. Przyznano również wyróżnienia i pamiątkowe medale wszystkim działaczom, piłkarzom, trenerom, którzy tworzyli historię Klubu. Sama Legionovia, podczas gali, otrzymał Złotą Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej za dotychczasową działalność.

Ostatnią, co wcale nie znaczy, że najgorszą, imprezą tego weekendu były obchody Święta Gminy Jabłonna. Poza ogromem atrakcji, jakie czekały na gości imprezy, organizatorzy zadbali także o odpowiednią oprawę muzyczną. Zaproszeni zostali wspaniali goście: Robert Janowski z zespołem oraz grupa DeMono. Publiczność, porwana do tańca i wspólnego śpiewania, długo nie chciała wypuścić artystów ze sceny, prosząc o kolejne bisy. Tradycyjnie impreza zakończyła się widowiskowym pokazem sztucznych ogni, który wywoływał mnóstwo „ochów” i „achów” wśród zebranego tłumu.

powiatowe magiczne koło gadżetów

Oczywiście skoro się działo, nie mogło zabraknąć również Starostwa Powiatowego w Legionowie, które wystawiło swoje stoisko, gdzie można było wygrać atrakcyjne nagrody na zaczarowanym kole gadżetów oraz otrzymać jeszcze ciepłego nowego Kuriera prosto z drukarni.

Robert Janowski z zespołem

Podczas trwania Święta Gminy Jabłonna rozstrzygnęliśmy trzy nasze konkursy: wręczone zostały nagrody osobom wylosowanym w konkursie „Dołącz do nas! Zostań 100 000 mieszkańcem powiatu legionowskiego”, zwycięzcy konkursu „Nagroda za dyplom” odebrali swoje wyróżnienia. Zakończyliśmy również Grę Powiatu Legionowskiego Zapuzzlowani. Szczegóły dotyczące konkursów oraz zwycięzców znajdują się pod poniższymi adresami:
- Nagroda za dyplom: http://www.powiat-legionowski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=1838
- Zapuzzlowani: http://www.jezioro.zegrzynskie.pl/pl/aktualnosci/1/142