29 sierpnia 2017
Rodzina z Wólki Górskiej potrzebuje pomocy

Trwają prace remontowe domu mieszkanki Wólki Górskiej (gm. Jabłonna), który uległ zniszczeniu w wyniku nawałnicy. Samorządy, instytucje i osoby prywatne zaoferowały swoją pomoc. Powiat Legionowski także przyłączył się do akcji. Wciąż jednak potrzeba materiałów i rąk do pracy.

Gwałtowne burze z deszczem, które wystąpiły na naszym terenie pozbawiły Panią Annę i jej dwie córki większości dobytku. W domu przeprowadzano akurat remont przeciekającego dachu, kiedy wystąpiła nawałnica. W wyniku ulewnego deszczu i wiatru całkowitemu zalaniu uległo wnętrze budynku, który przestał nadawać się do zamieszkania. Niemal natychmiast pomoc zaoferowały instytucje i osoby prywatne. Na miejscu pojawili się także naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Legionowie Paweł Zając wraz ze swoim zastępcą Pawłem Jankowskim, którzy dokonali oceny stanu budynku. Zakres niezbędnych do wykonania prac jest ogromny. Na szczęście przebiegają one bardzo sprawnie.

Fot. Gazeta Powiatowa
Dom zniszczony w wyniku nawałnicy wymaga generalnego remontu

Tragedia, która spotkała Panią Annę i jej córki poruszyła serca wielu osób. Zawiązała się specjalna grupa robocza, która remontuje zniszczony budynek. Firmy prywatne przekazują sprzęt i materiały. Pomoc zadeklarował także starosta Robert Wróbel. Wciąż jednak potrzebne jest wsparcie, także materialne. Wszystkich zainteresowanych jego udzieleniem zapraszamy na profil FB Jakuba Janika koordynującego akcję. Na chwilę obecną najpilniej potrzebne są: wylewka samopoziomująca, gładź gipsowa, farby, wyposażenie kuchenne (okap, zlew itp.), łóżka dla dziewczynek oraz pościel.