6 września 2010
Alarm przeciwpowodziowy w powiecie

W dniu dzisiejszym Starosta Legionowski Jan Grabiec wprowadził alarm przeciwpowodziowy w powiecie.

Stale podnoszący się poziom rzeki Wisły spowodował, że w Gminie Jabłonna oraz Wieliszew ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. W związku z zaistniałą sytuacją, w powiatowych i gminnych Zespołach Zarządzania Kryzysowego wprowadzony został całodobowy dyżur. Na terenie powiatu odpowiednie jednostki monitorują stan wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych. Stale kontrolowany jest również poziom wody na Wiśle. Na godzinę 14:00 wodowskazy na Wiśle przekroczyły stan ostrzegawczy Modlin 663 cm Warszawa 602 cm. W Gminach Serock, Legionowo oraz Nieporęt ogłoszone zostało pogotowie przeciwpowodziowe.

Wszelkie informacje o niebezpieczeństwach związanych z falą powodziową będą na bieżąco przekazywane mieszkańcom, zarówno przez jednostki reprezentujące powiat, jak również gminy.

Postępowanie na wypadek powodzi