2 października 2017
Najlepsi uczniowie znów nagrodzeni

Już po raz 11. wręczono nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat. W tym roku wyróżniono 124 prymusów.

Przyznawane od 2006 roku nagrody są wyrazem uznania dla trudu włożonego w naukę i osiągnięcie wysokich wyników. Kandydaci do nagrody oprócz wysokiej średniej (powyżej 4.9) i przynajmniej bardzo dobrej oceny z  zachowania, muszą uzyskać akceptację rady pedagogicznej i samorządu uczniowskiego. Nagroda ma za zadanie nie tylko docenić ciężką pracę uczniów, ale także zmotywować ich do dalszego wysiłku edukacyjnego.

Uroczystość odbyła się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie. Podczas wręczania zeszłorocznych nagród starosta Robert Wróbel powiedział, że powiatowy bank został rozbity, ponieważ 68 laureatów to absolutny rekord. Jak wiadomo rekordy mają to do siebie, że prędzej czy później zostają pobite. Tym razem było prędzej niż później, a liczba nagrodzonych uczniów niemal podwoiła się.

W tym roku nagrodę Starosty Legionowskiego otrzymało 124 uczniów

Najlepszą średnią ocen ze wszystkich 124 nagrodzonych uczniów uzyskał w zeszłym roku szkolnym Mateusz Zaremba, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Legionowie - 5.88.  Ponadto nagrodzono 22 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, 3 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, 4 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku oraz 95 uczniów Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Legionowie. Nagrodę za najlepiej zdany egzamin maturalny w szkołach prowadzonych przez Powiat otrzymał absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie Mateusz Zaremba, który uzyskał 87% punktów z języka polskiego, 100% punktów z matematyki oraz 100% punktów z języka angielskiego.

W sukcesie uczniów swój udział mają niewątpliwie ich rodzice. To oni motywują, stwarzają warunki do nauki i współpracują ze szkołą. Za swój trud otrzymali gratulacje, słowa podziękowania i pamiątkowe statuetki, które odbierali z nieskrywaną dumą widoczną na ich uśmiechniętych twarzach.

Słowa podziękowania skierowano także do wychowawców najlepszych uczniów. To dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy uczniowie osiągnęli tak wspaniałe wyniki. Szczególnie dumna ze swoich wychowanków mogła być pani Ada Kardasz - wychowawczyni 18 tegorocznych laureatów nagrody Starosty Legionowskiego. Poza nią podziękowania i kwiaty otrzymało jeszcze 20 pedagogów, pod których skrzydłami w ubiegłym roku szkolnym kształcili się nagrodzeni uczniowie. Nie zapomniano także o wyrazach uznania dla dyrektorów powiatowych szkół.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu jedenastu lat przyznano 407 nagród, a łączna wysokość środków własnych przeznaczonych na ten cel przez Powiat Legionowski wyniosła 610 500,00 zł. Statystyki pozwalają sądzić, iż przyszłym roku ta kwota na pewno wzrośnie, a powiatowy bank znów zostanie rozbity.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2017/nagrpdy_starosty{/gallery}