17 października 2017
Szkoła Specjalna świętuje

Święto szkoły to wyjątkowe wydarzenie dla społeczności Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Z tej okazji 12 października br. zorganizowano uroczystą akademię z udziałem uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

O oprawę artystyczną w trakcie uroczystej akademii zadbali uczniowie PZSiPS

Uroczystość przebiegała w pięknej scenografii przygotowanej specjalnie na tą okazję przez uczniów i nauczycieli. Jak co roku zebrani obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów. Podczas święta nowoprzyjęci uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczestnikami życia szkolnego. Najlepsi wychowankowie zostali wyróżnieni odznaką Wzorowego Ucznia. Nagrody i słowa uznania trafiły także do nauczycieli, pracowników administracyjnych i przyjaciół placówki. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaki „Przyjaciel Naszej Szkoły”. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymały dwie osoby - Pani Barbara Retmaniak, znana malarka i kierownik filii MOK w Legionowie oraz Grzegorz Ziemichód, naczelnik Wydziału Obsługi Starostwa Powiatowego w Legionowie. Laureatów doceniono za współpracę ze szkołą i działalność na rzecz jej podopiecznych, a także wrażliwość, serdeczność, dobre serce i otwartość na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz za wiarę w ich potencjał i możliwości.