31 października 2017
Rakietowy weekend

W dniach 20-22 października br., w jednym z legionowskich klubów sportowych odbyły się jednocześnie trzy turnieje sportów rakietowych. Od piątku do niedzieli mistrzowie squasha w Polsce zmagali się w ogólnopolskim turnieju, a w sobotę rozegrano zawody tenisa i badmintona. Imprezę patronatem objął starosta legionowski Robert Wróbel.

Weekend ze sportami rakietowymi rozpoczęto w halach Spektrum Sportu w piątek. Po rozlosowaniu par, rozpoczęły się pierwsze mecze w ramach ogólnopolskiego turnieju squasha PFS A. Turniej rozgrywany był przez 3 dni w kategoriach Open oraz Kobiet i zgromadził 85 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Równolegle współzawodnictwo podjęli gracze w badmintona oraz tenisa. Turniej tenisa rozgrywany były w kategoriach Open A, Open B oraz Junior. Natomiast zmagania badmintonowe miały ich cztery: Open A, Open B, Junior i Debel. Zawody zgromadziły ogólnie ponad 130 graczy, w tym około 50 zawodników z powiatu legionowskiego. Wszystkie mecze, rozegrane na bardzo wysokim poziomie, dostarczyły wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i kibicom. W niedzielę odbyło się uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród dla najlepszych sportowców we wszystkich konkursowych kategoriach.

W dekoracji zawodników biorących udział w turniejach tenisa i badmintona uczestniczył członek zarządu Powiatu Legionowskiego Michał Kobrzyński

Zawodników podziwiało wielu kibiców i fanów sportów rakietowych. Mieszkańcy powiatu zyskali doskonałą okazję do spotkania z ogólnopolskiej klasy sportowcami. Gościem specjalnym wydarzenia był Daniel Poleshchuk, reprezentant Izraela w squashu.

Wyniki squash:

KATEGORIA KOBIET: