16 lutego 2018
VII Spotkanie Logopedów z powiatu legionowskiego

W Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie odbyło się VII Spotkanie Logopedów z terenu powiatu legionowskiego. Uczestnicy omawiali aktualne zagadnienia z dziedziny dziecięcych problemów z komunikowaniem się.

stro logopedow spotkanie

Podczas VII Spotkania Logopedów z terenu powiatu legionowskiego uczestnicy dzielili się wiedzą dotyczącą nowych metod leczenia dzieci mających problemy z komunikowaniem się. Jedną z prelegentek była Magdalena Żukowska, która zaprezentowała rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci z autyzmem za pomocą Picture Exchange Comunication System. Z kolei Urszula Witaszczyk przedstawiła alternatywne metody komunikacji, takie jak śpiewanki, pokazywanki i karty pracy. Również Katarzyna Kacprzak poinformowała zebranych o kreatywnych pomocach logopedycznych.