30 lipca 2010
Wakacyjne podsumowanie wiosny

W dniu wczorajszym (29.07.2010), podczas XLV Sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie nagrody głównej i wyróżnień w konkursie fotograficznym „Powiat Legionowski – 4 pory roku w obiektywie”.

W wiosennej edycji konkursu udział wzięło 41 osób, łącznie nadesłano ponad 400 bardzo ciekawych fotografii. Jury wyłoniło 32 prace, które zaprezentowane zostały mieszkańcom do typowania na stronie internetowej powiatu i Jeziora Zegrzyńskiego. Spośród tych 32 prac, jury przyznało 6 wyróżnień dla:

12-letniej Ewy Pietrzak z Legionowa za zdjęcie „Rozważna i Romantyczny na słupie energetycznym w Legionowie”,

15-letniej Patrycji Wojtkowskiej z Legionowa za „goście na rynku w Legionowie”,

Leszka Błachnio z Serocka za „schody do nikąd w Jadwisinie”,

Daniela Katkowskiego z Legionowa za „Ruiny starego mostu w Zegrzu”,

Jacka Biegajskiego z Legionowa za „Dzień Strażaka - Festyn w Trąbie”,

Andrzeja Nowaka z Warszawy za „Rankiem na rzece - Zalew Zegrzyński od strony Nieporętu”.

Foto
Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak oraz Starosta Legionowski Jan Grabiec wręczają nagrody wyróżnionym uczestknikom konkursu

Nagrodami były atrakcyjne gadżety powiatowe oraz kupon na wykonanie autorskiego albumu fotograficznego.

Szczególnym poparciem mieszkańców powiatu cieszyła się fotografia „Zalesie Borowe o zachodzie” Pawła Kozarzewskiego z Legionowa.

Zalesie Borowe o zachodzie

Praca ta, podobnie jak w zimowej edycji, zdobyła najwięcej głosów w internetowym typowaniu i tym samym Pan Paweł wygrał drugą edycję konkursu. Nagrodą główną były gadżety powiatowe oraz nagrody rzeczowe, m.in. obiektyw „Fish-eye”.

Foto
od prawej: Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak, Starosta Legionowski Jan Grabiec oraz zwycięzca wiosennej edycji konkursu Paweł Kozarzewski

Starostwo Powiatowe w Legionowie przygotowało również nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu. Zwycięzcy i wyróżnionym serdecznie gratulujemy wspaniałych ujęć. Zgodnie z regulaminem konkursu, najciekawsze prace zostaną opublikowane w materiałach promocyjnych Powiatu Legionowskiego.

uczestnicy wiosennego konkursu

W chwili obecnej trwa jeszcze LETNIA edycja konkursu – zachęcamy zatem do udziału. Do wygrania cenne nagrody. Szczegóły na naszej stronie internetowej.