9 kwietnia 2018
"Niech żyje światło!". Interaktywna Wystawa Naukowa

13 kwietnia nastąpi otwarcie edukacyjnej wystawy "Niech żyje światło!", nad którą patronat honorowy objął Starosta Legionowski Robert Wróbel oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

SWIATLO

Chotomowska Fundacja Wega, we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu i Biblioteką Legionowo, przygotowała dla naszych mieszkańców wystawę interaktywną z dziedziny fizyki.
Na odwiedzających czekać będzie m.in. ponad 40 eksponatów wypożyczonych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a dodatkowo stoiska dla konstruktorów i konstruktorek, przy których będzie można zbudować swój własny, domowy spektroskop, wiatrak, poduszkowiec.
Wystawę będzie można zobaczyć w weekend (14 - 15 kwietnia) w godzinach 11 – 19 w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. W poniedziałek w godz. 8-15 ekspozycja dostępna będzie dla grup zorganizowanych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zapraszamy.