12 lipca 2010
Akcja Społeczna "Przejrzysta Polska"

Zapraszamy na jutrzejsze spotkanie dotyczące rozwoju partycypacji społecznej w Powiecie Legionowskim.

Spotkanie odbędzie się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, 13 lipca. 2010 r. o godzinie 12.00.

Wezmą w nim udział przedstawiciele władz lokalnych, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych i mediów.
Raport przygotowywany został w ramach Akcji Społecznej ”Przejrzysta Polska”, jako VI jej etap.

Akcja "Przejrzysta Polska" miała na celu wspieranie samorządów we wdrożeniu sześciu zasad dobrego rządzenia: przejrzystości, braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości i rozliczalności.

Badanie, które zostało zrealizowane przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, dotyczy skutków realizacji trzeciej z nich, czyli zasady „partycypacji społecznej” w 127 jednostkach samorządowych, uczestniczących we wszystkich dotychczasowych etapach Akcji. Wśród tych samorządów znalazło się Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Liczymy na Państwa aktywny udział w naszym spotkaniu i dyskusji. Na podstawie wszystkich raportów i wniosków z dyskusji, przygotowany zostanie raport ogólny, analizujący sytuację we wszystkich badanych gminach. Mamy nadzieję, że wpłynie on na polepszenie jakości i rozwój samorządności w naszym kraju.