21 czerwca 2010
Salezjańscy gimnazjaliści na podium

W dniach 17-19 czerwca na pływalni MOSIR-u w Ciechanowie odbyły się XVI Ogólnopolskie Zawody Pływackie Szkół STO

W zawodach brało udział 486 zawodniczek i zawodników z 66 szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego z całej Polski. Z Legionowskich szkół zrzeszonych w STO wystartowali salezjańscy gimnazjaliści Joanna Paciorek i Michał Perl, na co dzień zawodnicy UKS Delfin Legionowo, tym razem z dumą reprezentujący Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Legionowie.

Joanna Paciorek wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach 100m stylem grzbietowym (1:12,30) i 100m stylem zmiennym (1:11,84). W klasyfikacji punktowej za najlepszy wynik zawodów Joanna Paciorek zajęła trzecie miejsce.

Michał Perl również wywalczył dwa srebrne medale na dystansach 100m stylem klasycznym (1:19,02) i 100m stylem zmiennym (1:13,28).

W klasyfikacji drużynowej Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Legionowie zostało sklasyfikowane na wysokim 9 miejscu wśród szkół gimnazjalnych STO w Polsce.