17 czerwca 2010
Kwesta dla Wilkowa

Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju – eMka zgodnie z decyzją Wójta Gminy Wieliszew w okresie od 19 czerwca do 31 października prowadzić będzie zbiórkę publiczną na rzecz dzieci z Gminy Wilków, która podczas powodzi dwukrotnie została zalana w prawie 90 proc.

Organizatorzy akcji są w stałym kontakcie z Wójtem Gminy Wilków Grzegorzem Teresińskim, który na bieżąco określa najpilniejsze potrzeby powodzian. W porozumieniu z nim Stowarzyszenie eMka będzie zbierało fundusze na zaspokojenie potrzeb najmłodszych ofiar powodzi. Jego prezes Paweł Kownacki deklaruje – „Nasze stowarzyszenie statutowo działa na rzecz dzieci i młodzieży. Postanowiliśmy, że zbierane przez nas środki finansowe Gmina Wilków przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych, podręczników, pomocy naukowych i innych artykułów edukacyjnych.

Środki można wpłacać na konto nr 16 1020 1026 0000 1102 0172 1471 w PKO BP.

Poza wpłatami na konto Stowarzyszenie eMka przeprowadzi publiczne kwesty podczas imprez gminnych. Jedną z nich będzie Charytatywny Koncert Młodych Talentów, na który zapraszają Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie Dariusz Skrzydlewski oraz Prezes Stowarzyszenia eMka Paweł Kownacki. Impreza odbędzie się w środę, 23 czerwca, o godz. 18, w Centrum Kultury w Łajskach. Wystąpią młodzi artyści – pianiści i gitarzyści z sekcji prowadzonych przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie.

Stowarzyszenie eMka umożliwi również zakupienie wartościowych cegiełek pamiątkowych o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł.
Szczegóły - na stronie www.dlawilkowa.pl i www.wieliszew.pl

Poniżej można zobaczyć jakie straty wyrządziła powódź