8 marca 2010
Szpital ma szansę

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił 3 marca br. konkursy ofert na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, do których będzie mógł przystąpić również Mazowiecki Szpital Onkologiczny Uczelni Warszawskiej w Wieliszewie.

Dyrektor wieliszewskiego szpitala, Mirosław Cienkowski, zapowiedział zgłoszenie swojego szpitala do udziału w konkursach, co da szansę na ubieganie się o uzyskanie kontraktu z NFZ a tym samym nieodpłatne leczenie pacjentów z Powiatu Legionowskiego i całego Mazowsza.

Konkursy obejmują:
1. leczenie szpitalne - chemioterapia w zakresach:
→ chemioterapia - hospitalizacja z zakresem skojarzonym
→ chemioterapia w trybie jednodniowym z zakresem skojarzonym
→ chemioterapia w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym
2. leczenie szpitalne – oddziały szpitalne w zakresach:
→ chirurgia onkologiczna – hospitalizacja planowa
→ onkologia kliniczna - hospitalizacja planowa
→ urologia - hospitalizacja planowa
→ radioterapia, brachyterapia

"Cieszę się, że starania przyniosły zamierzony cel" – powiedział Starosta Legionowski Jan Grabiec. Przypomnijmy, 11 stycznia br. , blisko stuosobowa grupa protestujących, zabrała się pod gmachem Ministerstwa Zdrowia w celu wywalczenia kontraktu dla tej placówki. Reprezentanci protestujących zostali zaproszeni na spotkanie, w którym wzięła udział minister Ewa Kopacz. Kolejne spotkanie z przedstawicielami MZ i MOW NFZ w tej sprawie odbyło się 14 stycznia br. i wówczas złożona została deklaracja o ogłoszeniu dodatkowego konkursu na świadczenia z zakresu onkologii. Konkursy właśnie zostały ogłoszone. Teraz wszystko w rękach szpitala.