19 lutego 2010
Starostwo promuje młodych twórców

W środę (17.02.br.) w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie odbyła się prezentacja i promocja książki Barbary Wymazał „Mieszkańcy mojego królestwa”.

Foto
od lewej: Barbara Wymazał, Dyrektor Biblioteki Danuta Masiak, Wicestarosta Legionowski Janusz Kubicki

Uroczystość zorganizowana i poprowadzona została przez Danutę Masiak - Dyrektor Biblioteki w Legionowie. Na prezentację zaproszeni zostali uczniowie z legionowskich placówek oświatowych. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili również Janusz Kubicki - Wicestarosta Legionowski oraz Ewa Grzywacz z Nadleśnictwa Jabłonna.

Foto
W spotkaniu uczestniczyło wielu uczniów z legionowskich placówek oświatowych

Basia Wymazał, amatorka fotografii i grafiki komputerowej, zajęła I miejsce w konkursie ekologiczno-fotograficznym pt. „Zimowa stołówka” zorganizowanym przez Starostę Legionowskiego. Oprócz nagrody głównej, dodatkowym wyróżnieniem była publikacja jej pracy pt. „Mieszkańcy mojego królestwa”. Zawarte w albumie interesujące fotografie ptaków i innych zwierząt opatrzone zostały charakterystyką ich wyglądu, zachowań, zwyczajów i upodobań smakowych. Promocja książki była okazją do zaprezentowania przez laureatkę konkursu swojej pracy w postaci prezentacji multimedialnej.

Foto
zaproszeni uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach i quizach

W dalszej części spotkania uczestnicy mogli wykazać się wiedzą biorąc udział w przygotowanych w programie grach, zagadkach i quizach. Nagrodą dla zwycięzców były książki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Bibliotekę.