100 lat Policja!
23 lipca 2019
100 lat Policja!

W tym roku przypada setna rocznica powstania Policji Państwowej. Z tej okazji uroczyste obchody, połączone z wręczeniem aktów mianowania na wyższe stanowiska i stopnie służbowe oraz odznaczeń i nagród dla zasłużonych funkcjonariuszy, zorganizowano w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie.

CSP w Legionowie
Jako pierwsze 16 lipca świętowało CSP. W apelu, zorganizowanym pod patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek, uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Brach. Podczas uroczystości zasłużeni policjanci oraz pracownicy Policji zostali uhonorowani: złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę, brązowymi odznakami Zasłużony Policjant oraz brązowymi Medalami za Zasługi dla Policji. Odebrali także akty mianowania na wyższe stanowiska i stopnie służbowe. Uroczystość zakończyła się defiladą z udziałem pododdziałów kadry dydaktycznej CSP, słuchaczy kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego i szkolenia zawodowego podstawowego. Całość uzupełnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

KPP w Legionowie
Oficjalny apel, w którym udział wzięli policjanci ze wszystkich gmin powiatu legionowskiego oraz zaproszeni goście, odbył się 19 lipca na terenie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. W wydarzeniu z ramienia Powiatu Legionowskiego udział wzięli wicestarosta Konrad Michalski oraz przewodniczący Rady Powiatu w Legionowie Leszek Smuniewski. W trakcie uroczystości 63 policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Ponadto trzynastu policjantów zostało wyróżnionych nagrodami Komendanta Głównego Policji, ośmiu policjantów nagrodził Komendant Stołeczny Policji, 110 funkcjonariuszy nagrodził Komendant Powiatowy Policji w Legionowie. Za wzorową i oddaną służbę funkcjonariusze zostali również nagrodzeni przez samorządy: Starosta Legionowski ufundował nagrody dla dwudziestu policjantów, Prezydent Legionowa, Wójt Gminy Jabłonna i Wójt Gminy Nieporęt wyróżnili po dziesięciu funkcjonariuszy, Burmistrz Miasta i Gminy Serock sześciu, zaś Wójt Gminy Wieliszew pięciu funkcjonariuszy.
Wicestarosta Konrad Michalski w imieniu Zarządu Powiatu oraz lokalnej społeczności podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji oraz życzył wytrwałości i pomyślności w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.