180. urodziny Marii Konopnickiej
23 maja 2022
180. urodziny Marii Konopnickiej

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem Marii Konopnickiej, tym samym doceniając jej ogromny wkład w kulturę oraz zasługi w działalność patriotyczną.

Chcąc uczcić to wydarzenie oraz przypomnieć dorobek literacki Marii Konopnickiej, Powiat Legionowski, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie – najstarsze liceum na terenie powiatu legionowskiego – włączyły się w obchody Roku Marii Konopnickiej.

23 maja przypada 180. rocznica urodzin tej wybitnej poetki, nowelistki, publicystki, krytyczki literackiej i autorki utworów dla dzieci.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach, które zostały przygotowane z tej okazji. Od godziny 10.00 do 14.00, w legionowskim ratuszu oraz przy LO im. Konopnickiej odbędą się m.in. podsumowanie konkursu plastycznego „Konopnicka – dzieci dzieciom”, happening uczniów z „Konopa” oraz wystawa poświęcona pisarce.